Eğitim Fakültesi 5. Geleneksel Öğretmenim Şenliği Gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi 5. Geleneksel Öğretmenim Şenliği Heyecanı

Bu yıl beşincisi düzenlenen Eğitim Fakültesi’nin gelenekleşmiş “Öğretmenim Şenliği” Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi bölümü tarafından farklı bölümlerin de katılımıyla 15-16 Nisan olmak üzere toplamda iki gün sürdü. Etkinliklerin birinci gününde bu yıl müzik dinletisi, bahar konseri ve bir de panel gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi bölüm başkanı Doç. Dr. Harun ER ve Eğitim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Çetin SEMERCİ’nin konuşmalarıyla devam etti. Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi bölüm başkanı konuşmalarında; yapılan bu tür etkinliklerin kurum kültürünün oluşmasında ve aidiyet duygusunun gelişmesinde çok önemli bir yer teşkil ettiğini, üniversitelerin sadece dört duvar arasında ders yapılan mekanlar olmadığını aynı zamanda yapılan konferans, seminer, sempozyum, konser vb. faaliyetlerle “çoklu kültür” ortamları olduğunu ifade etti. “Çoklu kültür” ortamlarının da öğrencilerin sosyalleşmesi, kendini ifade etmesi ve topluma uyumu noktasında aracılık ettiğini belirtti. Eğitim Fakültesi dekanı konuşmalarında; Türkiye’deki 93 eğitim fakültesinde akredite edilmiş 4 bölümden biri olan Türkçe Öğretmenliği programından ve akreditasyon süreci devam eden Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği programlarından bahsetti. Öğretmene ve öğretmenliğe saygının ilk olarak üniversiteden başlaması gerektiğini kaydeden Sayın Semerci, öğrencilerimizin birinci sınıftan itibaren birer öğretmen olarak görüldüğünü ifade etti.

Fakültemiz Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programıdan 75, Sınıf Öğretmenliği Programından 55, Resim İş Öğretmenliği Programıdan 18, Türkçe Öğretmenliğinden 60 öğrencinin katılım sağladığı etkinlikte Doç. Dr. Harun ER ve Prof. Dr. Çetin SEMERCİ'nin konuşmaların ardından "2023 Eğitim Vizyonu Öğrenci Paneli" gerçekleştirildi. Panelden sonra panelist öğrencilere Eğitim Fakültesi dekanı sayın Prof. Dr. Çetin SEMERCİ tarafından “Teşekkür Belgeleri” takdim edildi. Ardından Müzik Bölümü öğretim görevlileri bir müzik resitali sundu. Resitalin ardından İlahiyat Fakültesi dekanı Azize TOPER KAYGIN tarafından Müzik Bölümü öğretim görevlilerine çiçek takdim edildi. Müzik kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu Bahar Konseri ile salonda eğlenceli dakikalar yaşandı. Öğrencilere Eğitim Fakültesi dekan yardımcısı tarafından çiçek takdim edildi.


  • Fakültemiz Sınıf Öğretmenliği Lisans Programı Gürgenpınarı İlkokulunda “İlkokulda Materyal Şenliği” düzenledi.

  • III. Tiyatro Şenliği'nin Coşkulu Vedası

  • Fakültemiz ‘Takas Pazarı’na öğrencilerden büyük ilgi

  • 'Eğitim Fakültesi Kitap Okuyor' Etkinliği

  • PDR Öğrencilerimizin "Sigaranın Söndürdüğü Yer" Projesi Kabul Edildi.

  • "En Büyük Sermaye Çocuklardır” projesi

  • Yozgat Bozok Üniversitesi Rektöründen Eğitim Fakültemize Ziyaret.

  • III. Tiyatro Şenliği Başladı.

  • Türkçe Öğretmenliği Programımız tarafından "Sınıflar Arası Bilgi" yarışması düzenlendi.

  • Öğretmen Adaylarının “Öğretmenlik Uygulamasını” Tamamlama Coşkusu