15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Konferansı Yapıldı.

Fakültemiz Mehmet Akif Ersoy derslik binasında 15 Temmuz Demokrasi Ve Millî Birlik Günü Konferansı gerçekleştirildi. Konferansa öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.

Konferansın başında “15 Temmuz Destanı” videosu izlendi. Ardından konferansın açılış konuşmasını yapan fakültemiz dekanı Prof. Dr. Çetin SEMERCİ, konuşmasına şehit ve gazilerimizi anarak başladı. Bu süreçten eğitim fakültesi olarak çıkarmamız gereken derslere değindi. SEMERCİ, bilgiyi transfer edebilme becerisi kazanmamız gerektiğini, bu sayede bilgiyi daha işlevsel kullanabileceğimizi ve öğrencilerimize daha iyi aktarabileceğimizi ifade etti. Dekanımızın konuşmasından satırbaşları şöyle: “Bu tip olaylar meydana gelmeden bir çözümünü bulmak hepimizin sorumluluğundadır. Türkiye’mizde 21. Yüzyıl becerileri göz önüne alınarak her birim ve her birey kendisine bir ders çıkarmalıdır. Bireyler ikinci ve üçüncü ağızdan değil, birincil kaynaklardan olayları okumalı, teyit etmeli ve ders çıkarmalıdır. Bu bağlamda, Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi ailesi olarak, iletişim, anlama, analiz etme ve öğrenme transferi konusunda ders almalıyız. 15 Temmuz olayından etkili iletişim, etkin dinleme, doğru anlama ve analiz etmenin yanında öğrenmenin transferi konusunda ders çıkarmalıyız.” Bilgiyi transfer etme hususunda 15 Temmuzda, bir kepçe operatörü olan “Tankçı Mehmet”in kepçe operatörlüğü bilgisiyle bir tankı çalıştırabildiğine değinen dekanımız, öğretmen adaylarımızın da aynı şekilde bilgiyi işleme, transfer etme ve işlevsel hâle getirme kabiliyetlerini kazanması gerektiğini belirtti.

Sonrasında 15 Temmuz sunumunu gerçekleştiren Türkçe ve Sosyal Bilimler bölüm başkanı Doç. Dr. Harun ER yaptığı konuşmada “Birey, millet ve devlet” olarak bu süreçte yaşananlara ve bu sürecin yansımalarına değindi. Bundan sonraki süreçte yapılması gerekenleri ifade eden ER, “Birey-millet-devlet ilişkisi” ekseninde yaptığı değerlendirmelerle bu birliktelik anlayışının topluma fayda sağlayacağını belirtti.
  • İlkokul Dönemi Çocuklarına Fen Bilimleri Kursu

  • Fakültemizde Geliştirme Toplantılarımız Sürüyor.

  • Fakültemiz Türkçe Öğretmenliği Öğrencilerinden Geçmişe Yolculuğun Sergisi

  • Üniversitemizin uluslararası dil eğitim çalıştayı tamamlandı

  • 2019-2020 Akademik Yılı PDR Tanışma Çayı

  • Proje farkındalık etkinliği gerçekleştirildi

  • Rektör Prof. Dr. Orhan UZUN, Öğretim Üyeleri ve Öğretim Elemanlarımızla Bir Araya Geldi.

  • Eğitim Fakültesi Engelli Öğrenci Oryantasyonu Yapıldı

  • 2019-2020 Akademik Yılı Oryantasyon Eğitimi Geçekleştirildi.

  • 2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi “Fakülte Akademik Kurul Toplantısı” Gerçekleştirildi.