Öğretmen Okullarının 171. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı.

Fakültemiz tarafından Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 171. Yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.

Üniversitemiz Kutlubey Kampüsü Mimar Sinan Dersliği Konferans Salonunda Fakültemiz Temel Eğitim Bölümü tarafından organize edilen etkinliğin açılış konuşmasını Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci yaptı. ‘Eğitim 2023’ vizyonunun gerçekleşebilmesinde eğitim fakültelerinin oldukça önemli bir rolü olduğunu belirten Prof. Dr. Semerci, Ülkemizin öğretmen yetiştirilmesi konusunda 171 yıllık tecrübeye sahip olunduğunu vurguladı.   

Prof. Dr. Semerci, öğretmen yetiştirmenin sorumlukları olduğunu ve bunu en iyi şekilde yapmak için gayret gösterdiklerini de kaydederek, “Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi yetiştirmek ve öğretmenlerimizi mesleğe en iyi şekilde hazırlamak için büyük gayret gösteriyoruz. Eğitim Fakültemizde Üniversitemizin vizyon ve misyonuna bağlı olarak kalite ve akreditasyon odaklı bir gelişim amaçlıyoruz. Bu noktada, Türkçe Öğretmenliği programımızın akreditasyon süreci tamamlanmak üzeredir. Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği programlarımız için ise akreditasyon süreci resmi olarak başladı. Fakültemizde görev yapan öğretim elemanlarımız bu süreçteki gayretlerinin yanında derslerden kariyer aşamalarına kadar birçok konuda öğrencilerimize gönüllü olarak danışmanlık yapmaktadır.” dedi.

Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muamber Yılmaz ise 21. yüzyılda öğretmenlerin sahip olması gereken bilgi, beceri ve yeterliliklerin ne olduğuna ilişkin olarak düşüncelerini ifade ettiği konuşmasında öğretmenliğin liderlik ve rehberlik rolüne vurgu yaptı.  

Yapılan konuşmaların ardından Türkçe Öğretmenliği programı öğrencilerinden Gamze Aydın ve Zeynep Aydın öğretmenlik ile ilgili şiirler okudu.

Sınıf Öğretmenliği programı öğrencilerinden Büşra Yumuş ve Fatih Karaman ise yaptıkları konuşmalarda Fakültedeki aile ortamının kendileri açısından oldukça önemli olduğunu ifade ettiler.

Program kapsamında Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ataması yapılarak göreve başlayan öğretmenlerin öğrencileriyle birlikte hazırladıkları video gösterimi yapıldı.
Etkinliğe Fakültemiz Bölümlerinden 38 Öğretim Elemanı ve Sınıf Öğretmenliği Lisans Programından 110, Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinden 45, İlköğretim Matematik Öğretmenliğinden 37 ve Fen Bilgisi Öğretmenliği programıdan 12 Öğrenci katılım sağlamıştır. 

Etkinlik, Müzik Kulübü öğrencilerinin büyük beğeni toplayan müzik dinletisinin ardından son buldu.


  • Fakültemiz Öğretim Elemanları ile Video Konferans Yöntemiyle Değerlendirme Toplantısı

  • Üniversitemiz bünyesindeki ‘Sanal Kütüphane’ ile milyonlarca yayına erişmek mümkün

  • Üniversitemizdeki tüm alanlar dezenfekte ediliyor.

  • Üniversitemizden Koronavirüse karşı etkin mücadele

  • Dekanımızdan Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 172. Yılı Mesajı

  • İbrahim KAYIŞ'tan Dekanımız Prof. Dr. Çetin SEMERCİ'ye Ziyaret

  • Fakültemiz Sınıf Öğretmenliği Öğrencilerine Sertifikalı İlk Yardımcı Eğitimi Verildi.

  • Üniversitelerin Kurumsal Akreditasyonla İlgili Değerlendirici Eğitimleri Yapıldı.

  • Üniversite & Lise İşbirliğiyle Ortak Desen Dersi Yapıldı

  • İngilizce Öğretmenliği Öğrencilerine "Proje Yazma Eğitimi" Verildi.